Blog

Artykuły dotyczące rynku nieruchomości

Mieszkanie w mieście czy poza nim?

O tym, że zakup własnego mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, wiedzą chyba wszyscy, ale czy Nasza wymarzona nieruchomość ma znajdować się w mieście czy poza nim- to już znacznie trudniejsza decyzja.

Wieś – miejsce spokojne, kontaktowe, ciche… wręcz idealne dla kogoś kto szuka zacisza, natury. Miasto – miejsce dla ludzi szukających wrażeń chcących rozrywek i nowoczesności. Każde z tych miejsc ma swoje wady i zalety.

LOKALIZACJA, czyli mieszkanie z przyszłością!
Nie da się ukryć, że lokalizacja to jedna z najważniejszych cech, która decyduje o tym na które mieszkanie się ostatecznie zdecydujemy.

O lokalizacji często decyduje cena, można za te same pieniądze kupić większe mieszkanie w innej lokalizacji niż np. w centrum miasta.

Złota zasada wyboru lokalizacji głosi: najpierw sprawdź sąsiedztwo, później czas dojazdu do pracy. Zorientuj się, jaki jest plan zagospodarowana okolicznych działek (zapytaj o to dewelopera), jak wygląda dostępność sklepów, parków, szkół, przystanków komunikacji miejskiej, aptek, punktów rozrywkowo-usługowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na planowane zmiany – dziś w miejscu, gdzie znajduje się mieszkanie Twoich marzeń może nie być przedszkola dla twoich maluchów, ale istnieje szansa, że to się zmieni za kilka lat.

Mówi się, że lokalizacja mieszkania to źródło przyszłej jego wartości. Patrz więc na nią nie tylko z perspektywy dnia dzisiejszego, ale i wybiegając w przyszłość. Chodzi o to, by zobaczyć, czy lokalizacja z biegiem czasu będzie zyskiwać czy tracić na atrakcyjności. Jeśli w okolicy planowana jest linia metra – to dobrze. Ale gdy gmina ma w planie zbudowanie niedaleko wysypiska śmieci – to już nie jest dobra wiadomość. Aby poznać przyszłość okolicy trzeba przyjrzeć się planowi zagospodarowania przestrzennego (dostępny w urzędzie gminy), warto także poszperać w internecie i podpytać mieszkańców. Lokalizacja (zarówno z perspektywy obecnej, jak i przyszłej) powinna być dostosowana do stylu życia i potrzeb oraz oczekiwań kupującego.

Zmotoryzowani też powinni przyjrzeć się organizacji ruchu i temu, co się dzieje na drogach w okolicy w godzinach szczytu. Czy na trasie do centrum miasta/do pracy istnieją „wąskie gardła”? Czy często tworzą się korki i ile średnio trzeba w nich stać? Czy planowane są dłuższe remonty, które skutecznie sparaliżują ruch w okolicy?

Analiza wybranych ofert powinna być jak najbardziej obiektywna. Warto zrobić sobie listę wad i zalet poszczególnych nieruchomości. Na spokojnie warto też ocenić, które z tych wad są istotne, a przy których jesteśmy skłonni do kompromisu. Ściany zawsze można przemalować, kuchnię czy łazienkę przerobić, ale hałasu i dostaw towaru do hipermarketu o piątej rano- niekoniecznie da się uniknąć!купить палатки киевсканер

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótgiày nữ 2015download wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichousetoc dephouse beautiful